Розповіддю про права дитини біля виставки «Дітям – щасливе дитинство», розпочався захід у Крупецькій школі з нагоди Міжнародного дня захисту дітей «Подорож до країни Гри».
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Присутні подорожували до країни гри, а помічницею їм була Фея казка, яка допомагала їм подолати різноманітні перешкоди – ігри: «Покажи слово», «Горбоконик», «Баба Яга», «Заплети косу». Учасники відповідали на питання, де продемонстрували обізнаність у різних галузях знань.
Впродовж всієї подорожі всіх учасників розважав танцювальний колектив.
Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами.
Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл.
Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, якої ще не знала історія. Він боровся за свободу і переміг. Цим подіям в Крупецькій ЗОШ була присвячена виставка - огляд «Не згасне вогонь Перемоги», біля якої проведено коментований перегляд літератури «Буремними шляхами у вічність».
26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, і суму, забути та викреслити із нашої пам’яті – неможливо.
З метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави, почуття любові до людини, 26 квітня в Крупецькій ПШБ діяла книжкова виставка-застереження «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті», біля якої був проведений інформ-дайджест «Чорна дата України»
Учні активно зацікавилися причинами та наслідками страшної катастрофи, задавали питання з даної теми.
27 квітня було проведено захід «Біль Чорнобиля з роками не зникає». Ведучі заходу наголосили на тому, що в історії нашої держави є не тільки світлі, але й чорні сторінки. І найчорнішою сторінкою є аварія на Чорнобильській АЕС. Наша земля й досі не може оговтатись від тієї екологічної катастрофи. Під час заходу були прочитані вірші про Чорнобиль, Мирончук Ірина та Мамчур Вікторія виконали пісню
Наталії Май «Чорнобильська біда», переглянули презентацію «Чорнобильські дзвони». Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Чорнобиль- наш біль», на якій представлена література, фотознімками про Чорнобильську трагедію.
І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
18. 02. 2016 року в Крупецькій ПШБ проведено урок мужності «Сотня Небесна безсонно стоїть над майданом, з духами злоби ведуть боротьбу неустанно». Захід розпочався з показу відео «Герої не вмирають». Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Ці гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими всіх присутніх. Зал оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота.
Під час заходу читали вірші та звучали пісні – відео, присвячені героям Небесної Сотні «Подай руку Україні», «Пливе кача», «Мамо не плач».
Світлою молитвою за Україну «Боже Великий Єдиний , нам Україну, храни !» завершився урок мужності , присвячений пам’яті героїв Небесної Сотні.
З метою виховання патріотизму 08. 02. 2016 року в Крупецькій ПШБ з учнями 11 класу, була проведена година патріотизму «Квіти у полі, там де Крути…». Переглянули документальний фільм «Пам’ятай про Крути». В бібліотеці оформлена прес-виставка під назвою "Нам не забути славу Крут ". Є в українській історії події, які стали знаковими, символічними. Такою подією стала смерть молодих юнаків, які стали на захист молодої Української держави, яка заявила світові, 22 січня 1918 р., що вона є вільною незалежною, суверенною. А вже через 7 днів, 29 січня, на залізничній станції біля села Крути, 300 київських студентів вступили в нерівний бій з більшовицькою армією, яка напала на Українську Народну Республіку. Вони майже всі загинули в цім нерівнім бою, принесли в жертву Батьківщині свою молодість, своє життя.