Що таке мережа пунктів доступу громадян
Пункти Доступу Громадян– це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.
Етапи реалізації Першої фази Проекту (травень, 2009 – березень, 2010): Проведення Фокус-семінару «Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування» на базі Національної Парламентської бібліотеки України (Червень, 2009); Проведення 6-ти регіональних тренінгів, з охопленням всіх регіонів України, для працівників районних (міських) публічних бібліотек (грудень 2009 – березень 2010).
Створення Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації у бібліотеках, які брали участь у тренінгах. На сьогодні Пункти Доступу Громадян (ПДГ) успішно діють у 144 бібліотеках, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України.
Про розвиток Мережі ПДГ та, зокрема, планів реалізації Другого етапу проекту (05.2010 – 02.2011) дізнайтеся, будь ласка, у Презентації Української Бібліотечної Асоціації
«Пункти доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації: можливості ефективного використання офіційних електронних джерел в Україні»
Запобігання конфлікту інтересів та корупції в депутатській діяльності: досвід країн ЄС та пропозиції для України
Науково-інформаційні ресурси про президентів та інститут президентства (інформаційно-бібліографічний бюлетень)