До 1939 року бібліотеки в селі Крупець не було, але діяла нелегальна невелика "Просвіта". Книги зберігались по домівках, в скринях. Зберігали в себе книги Орищин Ольга і Гулій Марко. В основному це були твори Шевченка, Карпенка- Карого, Куліша, Франка і Нечуя- Левицького та інших.
В 1940 році в селі почала працювати хата-читальня при клубі, який був розташований в будинку поляка капітана Мручкевича на вулиці Огрод. Завідувала читальнею - Орищин Ольга. Допомогали їй розповсюджувати літературу дівчата, які проживали на цій вулиці, це: Хороновська Ліда, Олійник Ліда.
Під час окупації, як хтось діставав газету то її прочитувало декілька десятків чоловік. Потайки читали "Кобзаря". У 1942 році молодь пробувала ставити п'єси: "Украдене щастя", "Велике богацтво", "Будка 86" Івана Франка. Але окупаційна влада не дозволяла проводити такі заходи. 19 березня 1944 року Крупець було звільнено Червоною Армією, а вже восени відкрили початкову школу. В 1945 році було відкрито хату-читальню, на вулиці Заокіп у будинку Найчука Микити. Завідувала читальнею Чайка Надія Григорівна.
В 1950 роках працювала невелика бібліотека при сільській Раді в центрі села. Завідували бібліотекою Сінчук Ганна, Галамага Віра, Вдовиченко Наталія.
В 1956 році завідувала бібліотекою Яворська Ніна. На прикінці 60-х років в центрі села був збудований новий клуб, а при ньому і бібліотека. Очолила нову бібліотеку працівник з бібліотечною освітою Загоруйко (Порицька) Олена Іванівна, яка пропрацювала в бібліотеці понад сорок років. Неодноразово Олена Іванівна за сумлінну працю на бібліотечній ниві нагороджувалась почесними грамотами, портрет її прикрашав району і обласну дошки пошани.
Мережа обслуговування населення книгою розширювалась, діяли пункти видачі літератури на хуторі Пісок, Гнильче, Гайки. Під час жнив на току і польових станах організовувались агітвагончик, де працюючі могли ознайомитися зі змістом свіжих газет, та новинами літератури. В сімдесятих роках фонд бібліотеки нараховував понад десять тисяч примірників книг, та понад дві тисячі читачів. Було відкрито шкільні бібліотеки. Фонди бібліотеки з кожним роком збільшувались. Після реорганізації бібліотек в 2003 році фонд публічно-шкільної бібліотеки села Крупець налічує більш як двадцять тисяч примірників книг.
І сьогодні працівники бібліотеки (завідуюча О.М.Бугайкіна, провідний бібліотекар О.М.Калашникова) не стоять осторонь суспільного життя сільської громади. Вони приймають участь у засіданнях виконкому сільської ради, сесіях та сходах сіл територіальної громади, вносять свої пропозиції з тих чи інших питань.
Приймають активну участь у районних та обласних конкурсах. В 2001 році зав.бібліотекою О.М.Бугайкіна зайняла перше місце у конкурсі на кращу професійну майстерність присвяченому Всесвітньому дню бібліотек, в 2005 році в обласному огляді конкурсі по обслуговуванню людей з обмеженими фізичними можливостями бібліотека с.Крупець зайняла друге місце в районі. В районному конкурсі кращий читач року який проводився дитячою районною бібліотекою у 2006 році читачі бібліотеки зайняли трете місце. Працівники бібліотеки неодноразово нагороджувались почесними грамотами за сумлінну роботу по обслуговуванню читачів і пропаганді книги.